CANCERELLIUM to projekt mający na celu zwiększenie świadomości nt. nowotworów piersi u kobiet oraz nowotworów jąder u mężczyzn w każdym wieku. Dlaczego postanowiliśmy go założyć?

MONIKA: Gdy zachorowałam miałam tylko 31 lat. Dla wszystkich wokół byłam zdecydowanie za młoda na raka. Jak się dowiedziałam? Przez swój upór. Organizm dawał wiele znaków, które lekarz lekceważył, nie zlecając żadnych badań. Przecież byłam młoda, młoda i zdrowa! Kiedy już padło słowo RAK ZŁOŚLIWY – na szpitalnym korytarzu, tak po prostu – moje życie legło w gruzach. Jedyne co miałam w głowie – pogrzeb. Pamiętam, że wtedy nie dostałam żadnej pomocy, nikt nie dbał o to, jak się z tym czułam. Dziś ja chce to zmienić – tym projektem wychodzę do Ciebie, byś zobaczyła że RAK TO NIE WYROK, grunt, żeby był wcześnie wykryty! Stąd chce mówić nie tylko o chorobie, ale też o profilaktyce.

PIOTR: Kilka lat temu moja mama wykryła u siebie guz, który okazał się złośliwy. Udało jej się wyzdrowieć, ponieważ jest lekarzem i wykryła go u siebie bardzo wcześnie. Ale pamiętam ten strach, tą niepewność jutra, niepewność czy terapia się powiedzie i czy wszystko wróci do normy. Pamiętam też moje przerażenie, gdy czytałem o statystykach badań profilaktycznych, również u młodych kobiet i mężczyzn. Kiedy te wspomnienia nieco się już zatarły, nagle w ostatnim czasie u kilku moich kolegów zdiagnozowano złośliwe guzy jąder. Dlatego kiedy los zetknął mnie z Moniką, wiedziałem, że istnieje sposób by moją pasję fotograficzną wykorzystać w jakimś dobrym celu i spróbować wpłynąć na poprawę tych statystyk. A jeżeli dzięki temu pomożemy chociaż jednej osobie, to znaczy, że było warto to zrobić.

Kategorie: TEKSTY

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *